Hlavná obsah

Dňa 21. júna usporiadal miestny športový klub II. ročník spomienkového futbalového turnaja na počesť Juraja Szikoru, na ktorom sa tento krát zúčastnilo 6 žiackych futbalových mužstiev z Maďarska a zo Slovenska.
Tohtoročný memoriál sa rozšíril o nových účastníkov, konkrétne o 2 mužstvá. Súťažilo celkom 6 mužstiev, ktoré odohrali medzi sebou 25 minútové zápasy. Hráči prišli z Környe, Szákszendu a Čívu (Maďarsko), z Dvorov nad Žitavou, Sokolca a Tvrdošoviec (Slovensko). Turnaj sa začal o 10.30 hod a trval do večerných hodín.
Poobede o 13.30 hod atmosféra zvážnela, uskutočnilo sa totiž uloženie vencov k pamätnej tabuli Juraja Szikoru za účasti hostí a hráčov. Po príhovore Györgya Juhásza, v ktorom starosta našej obce vyzdvihol najväčšie futbalové momenty najznámejšieho rodáka Tvrdošoviec, uložili veniec úcty zástupcovia Samosprávy obce Tvrdošovce, ŠK Tvrdošovce, ŠK Sokolce a ŠK Környe. Potom pokračoval turnaj v plnom prúde. Ako občerstvenie sa ponúkal guláš, čapované pivo a rôzne nápoje.
Vyhlásenie výsledkov sledovali hráči a prítomní s veľkým záujmom. Najlepším strelcom sa stal hráč zo Sokolca, najlepší brankár pochádzal z mužstva Čívu a najlepší hráč hral za mužstvo Dvory nad Žitavou.
Jednotlivé mužstvá dosiahli nasledovné umiestnenia:
6. miesto: Dvory nad Žitavou
5. miesto: Szákszend
4. miesto: Čív
3. miesto: Sokolce
2. miesto: Környe
1. miesto: Tvrdošovce
Nášmu víťaznému mužstvu, ktoré okrem diplomu a pohára získalo aj chutnú tortu srdečne blahoželáme!
Dúfame, že o rok sa podarí usporiadať turnaj na podobnej úrovni a diváci uvidia opäť dobré zápasy. Organizátori preto urobia všetko. Nabudúce sa príďte pozrieť na turnaj aj vy a držte palce nášmu mužstvu!