Hlavná obsah

Poľovnícke združenie Tvrdošovce

Predseda združenia: Vincent Birkus

Revír: 3454 ha

Počet členov: 27

Chovateľská prehliadka trofejí  PZ Tvrdošovce v Palárikove

marec 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

Malokalibrovkový štvorboj

diplomy a trofeje

Informačné aktivity počas MDD na ZŠ Tvrdošovce

Brigáda: rekonštrukcia sídla poľovníckeho združenia

Účasť poľovníkov na súťaži vo varení počas XIX. Dní Sv. Štefana

Poľovnícke združenie Tvrdošovce uskutočnilo za uplynulé obdobie viacero aktivít, medzi nimi aj brigády.

V mesiaci marec prebiehalo jarné sčítanie zveri a konala sa chovateľská prehliadka trofejí v Palárikove. Zo strany PZ Tvrdošovce sme mali trofej strelenú pánom Jurajom Zelenkom ocenenú zlatou medailou. Na jar sa konala brigáda v rámci akcie „Deň zeme“, na ktorej sa zúčastnili členovia nášho poľovníckeho združenia. V rámci nej sa uskutočnila výsadba stromov na podnet Poľnohospodárskeho družstva Tvrdošovce a obce. V máji sa konala ďalšia brigáda, v rámci ktorej sa opravovali poľovnícke zariadenia a posedy.

Počas XVII. osláv Dní sv. Štefana sme sa zapojili do súťaže vo varení guláša, aby sme zvýšili úroveň slávnostných dní.

Z kynologických podujatí sa tento rok uskutočnil VI. ročník súťaže „Dunajský pohár“. Z iniciatívy klubu chovateľov nemeckých krátkosrstých stavačov sa uskutočnili skúšky ohľadom vodných prác týchto psov v revíri Poľovníckeho združenia Tvrdošovce. O podujatí bola informovaná aj široká verejnosť, záujemcovia si mohli prísť pozrieť prácu psov na vode.

Medzi naše povinnosti patrí predovšetkým starostlivosť o zver, zabezpečenie dostatočného množstva krmiva na zimné prikrmovanie zveri.

Život PZ má svoje čaro, ale potrebuje aj tvrdú prácu počas poľovníckej sezóny. Každý, koho zaujíma naše združenie, môže získať viac informácií na našej facebookovej stránke.

Poľovnícke združenie Tvrdošovce