Hlavná obsah

Preteky v rybolove na miestnom rybníku pri Poľnohospodárskom družstve Tvrdošovce sú už tradíciou a konajú sa väčšinou začiatkom mája. Tento rok sa usporiadali 2. mája a zúčastnilo sa ich cca. 60 rybárov.

Preteky sa začali o 7 hodiny rannej. Súťažiaci sa postupne zaregistrovali a zaujali svoje miesta na brehu rybníka. Hoci počasie nebolo najideálnejšie, fúkal nepríjemný vietor, rybárom sa darilo. Niekto vylovil menšie kúsky rýb, iní väčšie. Aj tu sa usporiadali preteky pre športových rybárov a preto vylovené ryby boli vrátené do jazera. Na rybárske preteky sa prišlo pozrieť veľa návštevníkov, ktorým ponúkali pracovníci poľnohospodárskeho družstva rôzne občerstvenie.Preteky sa skončili o 12.00 hod. Krátko na to sa uskutočnilo vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien.

Víťazmi sa stali:
1. miesto: Attila Lőrincz
2. miesto: Ľuboš Holub
3. miesto: Peter Zsilinszky
4. miesto: Adrian Cibulka
5. miesto: Jozef Karvai
6. miesto: Jozef Cibulka
Prémiovú cenu za najväčšiu rybu obdržal Patrik Bogdány. Vylovil 72 centimetrového kapra.
Pekné ceny získali aj výhercovia v losovaní tomboly, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou rybárskych pretekov. Organizátori veľmi pekne ďakujú všetkým sponzorom za podporu ako aj za všetky ceny.
Rybárska sezóna sa začala od 4. mája. Každý je srdečne vítaný, kto má platné rybárske povolenie. Povolenie sa vydáva v pokladni PD.