Hlavná obsah

„Nemilovať knihu,
znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť,
znamená stávať sa hlupákom.“

(Ján Amos Komenský)

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Kniha najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Žiaľ, čím ďalej tým viac mladí ľudia zanedbávajú beletriu a radšej využívajú internet, alebo sa neprítomne pozerajú na televíznu obrazovku.

Práve preto organizovala Knižnica návštevy pre škôlkarov a žiakom základných škôl.

Škôlkari sa preniesli na krídlach fantázie do sveta rozprávok, čakalo na nich premietanie diafilmu Popoluška. Dozvedeli dôležité informácie o knižkách, čo všetko sa dokáže do malej knižky zmestiť. Na pamiatku si dostali omaľovánky.

Žiaci základných škôl dozvedeli, kto je to spisovateľ, ilustrátor, ako sa treba o knižky starať. Už vedia čo môžu a nikdy nesmú knihe robiť, lebo je to vzácny dar na ceste životom. Tiež mohli vypočuť rozprávku o Princovi Bajajovi. Tu museli zapojiť dobrú pamäť, a správne odpovedať na otázky. Niektorí študenti si pripravili besedy o prečítaných knižkách, iný si mohli pretestovať svoje vedomosti o rozprávkach v literárnych kvízoch.

Študenti vyšších ročníkov prešli jednotlivými oddeleniami knižnice, oboznámili sa triedením odbornej literatúry, naučili sa ako pracovať knihou, encyklopédiami. Učitelia pripravili pre nich rôzne úlohy, aby si vedeli orientovať v knižnici, medzi autormi.
Počas dvoch týždňov 386 deti navštívil knižnicu.

Pre ostatných bolo počas týchto dňoch pripravený bezplatný zápis do knižnice, a stále členy si mohli tiež bezplatne predĺžiť svoje členstvo na jeden rok.

Týmto sa chceme poďakovať všetkým návštevníkom za ich prítomnosť a aktivitu a samozrejme sa tešíme na všetky podujatia, na ktorých vás budeme môcť privítať!